اخبار باسکول

نحوه خرید و نصب باسکول جاده ای در خوزستان

باسکول های جاده ای در کسب و کارهای مختلف از جمله کشاورزی، حمل و نقل، دام و طیور، کارخانجات، صنایع غذایی، پتروشیمی و معادن کاربرد دارند. البته امروزه با توجه به اهمیت این صنایع در کشور و بحران های اقتصادی بوجود آمده، ضرورت استفاده از باسکول های جاده ای دقیق و با کیفیت بیش از پیش حس میشود.

استان خوزستان مرکز صنایع پخش نفت و گاز در کشور می باشد و بزرگترین پالایشگاه ها و پتروشیمی های کشور در این استان واقع شده اند. از این بابت نیاز به انواع باسکول های جاده ای در تناژهای مختلف از 10 تن تا بیش از 60 تن در این استان وجود دارد.

چرا باید در انتخاب باسکول جاده ای سخت گیر باشیم؟

باسکول یک کالای سرمایه ای می باشد و دقت و صحت عملکرد باسکول در طول زمان بسیار ضروری و مهم می باشد. مواردی نظیر مشخصات فنی و مناسب باسکول، استفاده از مواد استاندارد و مرغوب در ساخت باسکول و همچنین استفاده از تجهیزات الکترونیک استاندارد همگی در تامین دقت و صحت عملکرد باسکول تاثیر گذار می باشند. لذا در هنگام انتخاب باسکول باید به این نکته بسیار مهم توجه کنیم که باسکول دقت و صحت را در کنار هم، همواره در طول زمان داشته باشد.

متاسفانه برخی از تولید کنندگان به جهت پایین آوردن قیمت باسکول اقدام به ارائه باسکول با مشخصات فنی بسیار ضعیف می نمایند. این گونه باسکول ها فقط و فقط ممکن است در یک ماه اول کاربری خود، دقت و صحت تقریباً مناسبی را داشته باشند و پس از چند توزین بدلیل عدم صحت در اندازه گیری ضررهای هنگفتی و جبران ناپذیری را در طول زمان به صاحب باسکول تحمیل نمایند.

چرا شرکت صنعتی فرد ایران بزرگترین تولیدکننده باسکول های جاده ای در ایران است؟

چرا شرکت صنعتی فرد ایران بزرگترین تولیدکننده باسکول های جاده ای در ایران است؟

شرکت صنعتی فرد ايران بعنوان اولين توليدکننده باسکول های جاده ای در ايران فعاليت خود را از سال 1337 در رابطه با توليد انواع باسکول و سيستم های توزين آغاز نمود. کيفيت، دقت و حساسيت سيستم های توزين توليدی باعث گرديد که بخش عمده ای از بازار در طی قريب به 65 سال به اين واحد توليدی اختصاص يابد.

واحدهــای توليدی گروه، مشــتمل بر چهار کارخانه با وســعت حــدود 40000 متر مربع فضا و 17000 متر مربع سالن های توليد، انبارهای متنوع مواد و کالا و همچنين ساختمان های اداری بوده و به عنوان بزرگترين کارخانجات ســازنده سيستم های توزين در سطح کشور، منطقه و حتی برخی از کشورهای اروپايی در شهرک صنعتی اميرکبير کاشــان استقرار يافته است. فضای واحدهای ســتادی به انضمام دفاتر منطقه ای در استان ها، امروزه بيش از دو هزار مترمربع می باشد.

این شرکت به فضل الهی و با بهره مندی از توانمندی های علمی فارغ التحصيلان معتبر مراکز علمی داخلی و خارجی و همچنين ارتباط مستمر با موسسات بين المللی تولیدی، تحقیقاتی و پژوهشی، شاهد موفقيت های شگرف علمی و تولیدی در سطح ملی و بين المللی بوده و در راستای تحقق اهداف و خط مشی کيفيت و انطباق محصولات توليدی گروه، با استانداردهای ملی و بين المللی، ضمن قرارگیری در بین 8 شرکت برتر این صنعت در جهان، موجبات دستیابی به افتخارات بزرگی را فراهم ساخته است.

فعاليت های دانش محور اين شرکت باعث گرديد تا کارگروه ارزيابی و تشخيص صلاحيت شرکت ها و موسسات دانش بنيان وابسته به معاونت علمی و فناوری رياست محترم جمهوری، اين شرکت صنعتی را بعنوان توليد کننده کالای دانش بنيان ارزيابی و معرفی نمايد.

طیف متنوع فروش انواع باسکول های جاده ای

طیف متنوع فروش انواع باسکول های جاده ای

این باسکول ها در انواع باسکول مرکب (باسکول پیش ساخته بتنی)، باسکول بتن فلز و باسکول تمام فلز در مدل های داخل زمین و روی زمین و در ظرفیت 5 الی 200 تن مخصوص توزین نیسان ، خاور ، کامیونت ، کامیون و تریلی و بصورت مکانیکی، نیم الکترونیکی و تمام الکترونیکی تولید می شوند.

به طور معمول ابعاد باسکول های جاده ای از 4 متر تا 24 متر است که البته برای باسکول های خاص مثل باسکول های دامپ تراک کش، این عدد بیشتر هم می شود.

باسکول 10 تنی

باسکول 10 تنی جاده‌ای قابل طراحی و اجرا در مدل داخل زمین، روی زمین و روی زمین لبه دار می‌باشد. این باسکول مناسب وسایل نقلیه ای است که طول آن ها از 6 متر بیشتر نباشد.

ابعاد باسکول : 2*4 الی 2.5*6 متر
ظرفیت باسکول : 5 الی 10 تن
تعداد لودسل : 4 عدد

باسکول 20 تنی

باسکول 20 تنی جاده‌ای قابل طراحی و اجرا در مدل داخل زمین، روی زمین و روی زمین لبه دار می‌باشد. این باسکول مناسب وسایل نقلیه ای است که طول آن ها از 8 متر بیشتر نباشد.

ابعاد باسکول : 3*8 متر
ظرفیت باسکول : 20 تن
تعداد لودسل : 4 عدد

باسکول 50 تنی

باسکول 50 تنی جاده‌ای قابل طراحی و اجرا در مدل داخل زمین، روی زمین و روی زمین لبه دار می‌باشد. این باسکول مناسب وسایل نقلیه ای است که طول آن ها از 8 متر بیشتر نباشد.

ابعاد باسکول : 3*8 متر
ظرفیت باسکول : 50 تن
تعداد لودسل : 4 عدد

باسکول 60 تنی

باسکول 60 تنی قابل طراحی و اجرا در مدل داخل زمین، روی زمین و روی زمین لبه دار می‌باشد. این باسکول مناسب وسایل نقلیه ای است که طول آن ها از 16 متر بیشتر نباشد.

ابعاد باسکول : 3*16 متر
ظرفیت باسکول : 60 تن
تعداد لودسل : 6 یا 8 عدد

باسکول 80 تنی

باسکول 80 تنی قابل طراحی و اجرا در مدل داخل زمین، روی زمین و روی زمین لبه دار می‌باشد.

ابعاد باسکول : 3*18 الی 3*24 متر
ظرفیت باسکول : 80 تن به بالا
تعداد لودسل : 8 یا 10 یا 12 عدد

مراحل نصب باسکول جاده ای در خوزستان

مراحل نصب باسکول جاده ای در خوزستان

مراحل نصب و راه اندازی کامل باسکول های جاده ای شامل موارد زیر می باشد:

• آماده سازی زیرساخت لازم برای نصب باسکول و گودبرداری محل و ساخت اتاقک باسکول مطابق با نقشه ارائه شده از طرف شرکت فرد ایران
• اجرای فونداسیون پیش ساخته توسط شرکت فرد ایران در یک روز و یا اجرای فونداسیون اجرا در محل توسط مشتری
• نصب سازه باسکول در یک روز
• نصب تجهیزات الکترونیک باسکول دیجیتال شامل لودسل‌ها، سیم کشی تا اتاقک در کمتر از چندساعت
• کالیبره باسکول جهت دریافت گواهی استاندارد برای شروع کار باسکول

برخی مشتریان باسکول های جاده ای فرد ایران در خوزستان

مفتخريم به اطلاع برسانيم که تعداد مشتريان شرکت به مرز بیش از ۲۰,۰۰۰ شرکت و بنگاه اقتصادی رسيده است که نام برخی از این مشتریان در استان خوزستان در ذیل آمده است :‌

• فولاد خوزستان
• مهندسی فولاد پایا
• امین تجار خوزستان
• سپهر مروارید خلیج فارس
• کشت و صنعت فارابی
• پتروشیمی بندرامام
• فولاد آتیه
• اندیشه خلاق بندر
• …

و ده ها شرکت دیگر از مشتریان باسکول های جاده ای شرکت صنعتی فرد ایران می باشند.

مصاحبه با مدیر کنترل و ابزار دقیق شرکت کشت و صنعت فارابی خوزستان:

ضمن معرفی خود لطفا معرفی اجمالی از شركت و جایگاه آن در صنعت كشور ارائه بفرمایید.

اینجانب  عباسعلی باقری ، مدیر کنترل و ابزار دقیق شرکت کشت و صنعت فارابی خوزستان هستم . این شرکت یکی از شرکتهای هلدینگ بزرگ توسعه نیشکر است که با در اختیار داشتن حدود صدهزار هکتار زمین زراعی ، هفت کارخانه شکر و قریب به بیست هزار نفر پرسنل ، حدود نیمی از شکر مصرفی کشور را تولید و عرضه می کند .

علاوه بر آن ، این شرکت عرضه کننده محصولات جانبی حاصل از نیشکر از قبیل الکل ، خمیرمایه ، نئوپان ، MDF ، خوراک دام و به زودی کاغذ نیز می باشد .

 

آشنایی شما با شرکت فرد ایران چگونه ایجاد شد و علت انتخاب فرد ایران را بفرمایید؟

تعدادی از باسکولهایی که در طراحی اولیه شرکت های توسعه نیشکر نصب شده بودند از شرکت فرد ایران بود. به همین منظور در طرح های توسعه شرکتمان مجدداً از باسکول های شرکت فرد ایران خریداری کردیم .

نقاط قوت و ضعف شرکت فرد ایران را در چه می دانید .

بعنوان نقاط قوت می توانم به این موارد اشاره کنم :

  • انتخاب برندهای معتبر جهانی و اخذ نمایندگی از آنها جهت فروش و خدمات پس از فروش در ایران
  • استمرار در حفظ سطح کیفی قطعات و ملزومات ساخت شرکت فرد ایران
  • تسلیم نشدن در مقابل جبر بازارو مقاومت در مقابل وسوسه ارائه تجهیزات بی کیفیت اما ارزان و یا کاستن از کیفیت قطعات تولیدی به منظور کم کردن هزینه ها و نهایتاً رسیدن به قیمت رقابتی در بازار

و بعنوان نقطه ضعف :

  • عدم ارائه برخی امتیازات به مشتریها در زمان و نحوه پرداخت
  • عدم حفظ ارتباط  مستمربا مشتری های بزرگ از طریق اقداماتی همچون بازرسی دوره ای از باسکو

تعداد توزین متوسط روزانه یا ماهانه باسكول شرکت شما چقدر است؟

در شرکت کشت و صنعت فارابی ، باسکولهای مواد اولیه ( نیشکر ) شامل سه باسکول 60 تنی که اتفاقاً همگی از شرکت فرد ایران خریداری شده اند ، بطور موسمی یعنی زمان برداشت نیشکر ( نیمه دوم سال ) مورد استفاده قرار می گیرند که در طی این مدت هر باسکول به طور متوسط روزانه 650 توزین انجام می دهد . باسکولهای خروجی ، مشتمل بر دو باسکول 60 تنی ( یکی از صنعتی فرد ایران است ) تقریباً تمامی سال فعالند و بطور متوسط روزانه 25 توزین انجام می دهند .

دقت و صحت عملکرد باسکول در صنف شما تا چه اندازه حائز اهمیت میباشد چه شاخصه هایی برای شما مهم است؟

از آنجا که قرارداد حمل موارد اولیه و نیز قرارداد فروش محصولات بر اساس تناژ قرائت شده باسکولهاست ، لذا دقت و صحت باسکولها بسیار مهم است و هر گونه خللی در عملکرد آنها خسارات هنگفتی به شرکت تحمیل می نماید .

آیا از سیستمهای توزین تولیدی سایر همكاران ما استفاده نموده اید؟

بله

مدت زمان نصب و تجهیز باسکول شما چقدر بوده است؟

مدت زمان احداث اتاقک ، تجهیز آن و زیرسازی و بتن ریزی زیر باسکول  که توسط مجموعه خودمان  انجام شد حدود یک ماه ، اما نصب صفحه بار ، لوازم الکترونیک  و راه اندازی باسکول دو روزه انجام شد .

نظر شما در رابطه با خدمات پس از فروش و سرعت عمل شرکت به چه میزان می باشد ؟

با عنایت به حضور تکنسین های شرکت فرد ایران در خوزستان که بومی و مقیم این منطقه اند ، دسترسی به خدمات فنی به سرعت و با هزینه کمتر فراهم می شود که نکته بسیار مهمی است اما در صورت آموزش تکنسین ها و ارتقای مستمر دانش ایشان ، قطعاً کیفیت خدمات نیز بالاتر خواهد رفت .

آیا مشاوره های بخش فروش شرکت به انتخاب درست باسکول توسط شما کمک کرد ؟

قطعاً بله . من و امثال من ، اگر چه کارشناس فنی هستیم و بصورت عام اطلاعاتی از باسکول داریم ، اما دنیای توزین ، چه به لحاظ فنی و کیفیت اجزا وچه به لحاظ قیمت ، ظرائف و نکاتی دارد که باید در این وادی حضور مستمر داشته باشی تا به چند و چون همه آنها احاطه پیدا کنی . لذا همواره یکی از اولین راهکارها جهت کسب اطلاعات مقدماتی ، مشاوره با تولید کنندگان و فروشندگان بوده است که بخش فروش شرکت فرد ایران در این خصوص بسیار همراه و همیار بوده اند .

به نظر شما وجه تمایز فرد ایران با سایر تولید کننده های باسکول چیست؟

قدمت و خوشنامی این شرکت ، اعتبار و سرمایه ای است که دست یابی به آن برای شرکتهای دیگر ساده  نخواهد بود . علاوه بر آن حضور در بازار دیگر کشورها خواه ناخواه موجب ارتقای سطح فنی و کیفی محصولات و خدمات شرکت می شود که می دانم محقق شده است .

بهره گیری شرکت فرد ایران از دستاوردهای علمی روز دنیا و در اختیار داشتن پرسنل متخصص و متبحر چه نقشی در تصمیم گیری شما برای تهیه باسكول از این شركت داشت؟

همین که مشتری به این باور برسد که سطحی بالاتر از دانش و تخصص در عوامل یک تولید کننده یا فروشنده نسبت به رقبایش وجود دارد ، به خودی خود جذاب و دلگرم کننده است و طبیعتاً اعتماد بیشتری به مشاوره و نیز کالای معرفی شده از سوی طرف مقابل می کند .

چه توصیه ای به هم صنفان و همكاران خود كه قصد خرید باسكول را دارند دارید؟

توصیه می کنم در انتخاب و خرید باسکول ، علاوه بر قیمت و حتی مقدم بر آن ، به کیفیت و دوام اجزای آن اهمیت دهند چرا که واقعاً خرید باسکول ، سرمایه گذاری است و در صورت انتخاب درست ، می تواند از هزینه های پیدا و خسارتهای پنهان بعدی ، شرکت شما را ایمن کند .

آیا اگر همکار دیگری در صنف خودتان یا صنوف دیگر قصد خرید باسکول را داشته باشد چه توصیه ای به او می نمایید؟ آیا باز هم حاضر هستید فرد ایران را پیشنهاد نمایید؟

پیشنهاد می کنم پس از بررسی های فنی و انتخاب چند گزینه ،  بعنوان آخرین گام در راه تعیین گزینه نهایی ، بازدید از باسکولهای اجرا شده توسط شرکتهای منتخب را در برنامه قرار دهند ،با کاربران آن باسکولها صحبت کنند و از مشکلاتی که پس از مدتی استفاده از باسکولها بروز کرده و نحوه ارائه خدمات پس از فروش شرکتها کسب اطلاع کنند ، شاید در انتخاب خود تجدید نظر نمایند .

نحوه خرید و استعلام قیمت باسکول جاده ای در خوزستان

برای دریافت مشاوره خرید باسکول جاده ای در خوزستان می توانید با مشاوران تخصصی ما از طریق شماره 02188886666 ارتباط برقرار نمایید و از بین انواع متنوع محصولات باسکول ماشین سنگین شامل باسکول کامیون کش، باسکول تریلی کش، باسکول خاور کش و یا باسکول نیسان کش ، مناسب ترین محصول خود را انتخاب نمایید و از آخرین قیمت فروش باسکول مطلع گردید.

راه های ارتباطی با شرکت فرد ایران

آدرس : تهران ، خیابان ولی عصر ، ابتدای بلوار میرداماد ، ساختمان فرد ایران ، شماره 466
شماره تماس : ۰۲۱۸۸۸۸۶۶۶۶
ایمیل : Info@fardiran.com
وبسایت : fardiran.com

5/5 - (1 vote)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.