باسکول کشاورزی             

اهمیت توزین در صنعت کشاورزی

شرکت های کشت و صنعت از جمله اولین واحدهای تجاری بزرگ تولیدی کشاورزی-صنعتی بشمار می روند که در آنها با ترکیب عملیات کشاورزی، صنعتی و خدماتی کلیه مراحل تولید، نگهداری، فرآوری، بازاریابی، توزیع و فروش محصولات به مقیاس وسیع طبق سازوکار بازار در چارچوب سازمان و مدیریتی واحد تحقق می پذیرد. امروزه با توجه به اهمیت صنعت کشاورزی در کشورمان و بحران های اقتصادی بوجود آمده، ضرورت استفاده از باسکول های جاده ای دقیق و با کیفیت بیش از پیش حس میشود.

چالش های توزین در صنعت کشاورزی

انتخاب نوع باسکول مناسب این صنف با توجه به شرایط محیطی که در ادامه توضیح داده شده است بشدت در کاهش زیان ناشی از توزین بی کیفیت اهمیت دارد.

در صنعت کشاورزی، رطوبت حاصل از دانه های کشاورزی و محصولات باغداری سبب ایجاد خاصیت اسیدی شده که درنهایت منجر به خورندگی سطوح خواهد شد. لذا استفاده از مواد باکیفیت و دارای خواص ضد خوردگی پلتفرم های باسکول در این صنایع از اهمیت بالایی برخوردار است. باسکول جاده ای فرد ایران با بتن پیش ساخته کاملا مناسب محصولات کشاورزی بوده و شرکت فردایران با استفاده از مرغوبترین مواد اولیه، بازدهی این باسکول ها را حداقل تا 70 سال تضمین کرده است.

تناژ مناسب باسکول جاده ای برای صنف کشاورزی چقدر میباشد؟

در حوزه ی فعالیت صنف کشاورزی و باغداری،صاحبان صنایع معمولا از باسکول جاده ای 50 تن یا باسکول کامیون کش استفاده می کنند. در مجتمع های کشاورزی دارای محموله های سنگین استفاده از باسکول جاده ای 60 تن یا باسکول تریلی کش نیز پیشنهاد میگردد.

کدام مدل نصب باسکول جاده ای (داخل زمین یا روی زمین) در صنعت کشاورزی مناسبتر است؟

با توجه به احتمال ریزش بار محموله های توزین در صنایع کشاورزی و تعاون روستایی، مناسبتر است که از باسکول مدل روی زمین استفاده گردد تا ضمن جلوگیری از بروز خطای احتمالی توزین ، امکان نظافت محل نصب باسکول به شکل ساده تری مهیا شود. لازم به ذکر است که در صورت مواجه شدن با محدودیت فضا در محل نصب استفاده از مدل داخل زمین یا باسکول جاده ای همسطح زمین بلامانع می باشد.

کدام نوع باسکول جاده ای (تمام فلز یا تمام بتن پیش ساخته) در صنعت کشاورزی کاربردی تر است؟

با توجه به محیط کاری و محموله های باری سنگین ، در کنار دقت بالا، استحکام و دوام باسکول و طول عمر مفید آن از اهمیت بالایی در صنعت کشاورزی برخورداراست. هرچند باسکول تمام فلز به عنوان کالای سرمایه ای در صنعت توزین شناخته شده است، ولی بدلیل دوام پایین و طول عمر کم باسکول فلزی،سازه فلزی این باسکول ها با گذشت زمان و بر اثر تحمل بار دچار خمش شده و درنتیجه خطای فاحشی در توزین ایجاد میگردد، لذا مناسبتر است که از باسکول های تمام بتن پیش ساخته در این صنایع استفاده گردد. باسکول های تمام بتن پیش ساخته بدلیل عمل آوری بتن در شرایط کاملا استاندارد، از استحکام و مقاومت بسیار بالایی برخوردارند و به دلیل عدم استفاده آهن آلات کمتر در آن، در کنار استحکام بالاتر نسبت به باسکول تمام فلز، دارای قیمت تمام شده ی بسیار پایینتری هستند و امکان جا به جایی آن نیز مهیا می باشد.

Rate this page