درباره فرد ایران             

بیش از 60 سال تجربه حضور در صنعت توزین کشور

شركت صنعتي فرد ايران بعنوان اولين توليدكننده باسكول و سيستم هاي توزين در ايران فعاليت خود را از سال 1337 در رابطه با توليد انواع باسكول و سيستم هاي توزين آغاز نمود. كيفيت، دقت و حساسيت سيستم هاي توزين توليدي باعث گرديد كه بخش عمده اي از بازار در طي قريب به 65 سال به اين واحد توليدي اختصاص يابد.

واحدهــاي توليدي گروه، مشــتمل بر چهار کارخانه با وســعت حــدود 55000 متر مربع فضا و 23000 متر مربع سالن هاي توليد، انبارهاي متنوع مواد و کالا و همچنين ساختمان هاي اداري بوده و به عنوان بزرگترين کارخانجات ســازنده سيستم هاي توزين در سطح کشور، منطقه و حتي برخي از کشورهاي اروپايي در شهرك صنعتي اميرکبير کاشــان استقرار يافته است. فضاي واحدهاي ســتادي به انضمام دفاتر منطقه اي در استان ها، امروزه بيش از دو هزار مترمربع مي باشد.

این شرکت به فضل الهي و با بهره مندي از توانمندي هاي علمي فارغ التحصيلان معتبر مراكز علمي داخلي و خارجي و همچنين ارتباط مستمر با موسسات بين المللي تولیدی، تحقیقاتی و پژوهشی، شاهد موفقيت هاي شگرف علمی و تولیدی در سطح ملي و بين المللي بوده و در راستاي تحقق اهداف و خط مشي کيفيت و انطباق محصولات توليدي گروه، با استانداردهاي ملي و بين المللي، ضمن قرارگیری در بین 8 شرکت برتر این صنعت در جهان، موجبات دستیابی به افتخارات بزرگي را فراهم ساخته است.
فعاليت هاي دانش محور اين شرکت باعث گرديد تا کارگروه ارزيابي و تشخيص صلاحيت شرکت ها و موسسات دانش بنيان وابسته به معاونت علمي و فناوري رياست محترم جمهوري، اين شرکت صنعتي را بعنوان توليد کننده کالاي دانش بنيان ارزيابي و معرفي نمايد.

واحد هاي مستقر در دفتر مركزي شامل تحقیق و توسعه، سیستم ها و روش ها، فروش، خدمات پس از فروش،اداری و منابع انسانی، مرکز ارتباط مشتریان، امور مالي ، امور بازرگاني ،فن آوري اطلاعات (IT) و مديريت مي باشد.
فضاي اداري دفتر مرکزی 2750 متر مربع در 8 طبقه بوده كه با بهره مندي از تكنولوژي روز كليه فرایند های درون سازمانی از طريق سیستم جامع داخلی (paper less) انجام مي پذيرد.

ما بر این باوریم که حضورمان در جهان در حوزه ابزار دقیق و اندازه شناسی قانونی، برای این است تا محصولات عالی تولید کنیم و هرگز این رسالت تغییر نخواهد کرد .
شرکت فرد ایران با انجام فعالیتهای تخصصی و منحصر به فرد در تراز ملی و جهانی، به گسترش منابع و پتانسیل های انسانی خود که محور محرک اصلی شرکت هستند خواهد پرداخت. ما این کار را با ایجاد نوآوری و تنوع در محصولات عالی ، تطبیق آن با نیاز بازار، جهت دهی به بازار و رضایت مشتریان و ذینفعانمان انجام می دهیم.

فرد ایران تا پایان سال 1405 شمسی با تشکیل تیم های خلاق و متخصص در کلیه ابعاد سازمان علاوه بر دستیابی کامل به اهداف خود و با پایبندی بر ارزشهای سازمانی رهبری جهانی در صنعت ابزار دقیق و اندازه شناسی قانونی را بدست خواهد آورد مشتریان فرد ایران همواره از کیفیت محصولات و خدمات شرکت راضی خواهند بود بر این اساس، بستر مشتری مداری و جلب خشنودی مشتریان و ذینفعان شرکت برای ما یک ارزش است.