استعلام قیمت

موارد مهمي كه خريداران در هنگام دريافت قيمت باسكول بايد به آن توجه كنند

عواملي متعددي مي تواند در تعيين هزينه تمام شده يك باسكول موثر و تاثير گزار باشد كه اين عوامل را مي توان به طور كلي به دو بخش تقسيم گردد:
1- استفاده از مواد و قطعات مناسب، استاندارد و با كيفيت در ساخت باسكول.
2- خدمات جانبي باسكول.
بخش اول يعني استفاده از مواد و قطعات مناسب و استاندارد مي تواند در تعيين قيمت يك باسكول بسيار تاثير گزار باشد ولي با توجه به اينكه در اينجا هدف بيشتر بررسي بخش دوم يعني نحوه انجام خدمات جانبي باسكول مي باشد در اين قسمت بيشتر به اين موضوع مي پردازيم.
متاسفانه برخي از توليد كنندگان باسكول از عدم اطلاع مشتريان و يا خريداران باسكول سوء استفاده نموده و در هنگام پيشنهاد قيمت به مشتري موارد جانبي و خدماتي يك باسكول را كه بعضاً جزو تعهدات يك فروشنده باسكول ميباشد ناديده گرفته و بدون بيان اين موارد به مشتري اقدام به ارائه قيمت پايين باسكول به مشتري مي نمايند و پس از فروختن باسكول بابت انجام اين موارد هزينه هاي زيادي را به خريدار تحميل مي نمايند با توجه به اينكه مشتريان زيادي از اين موضوع متضرر گرديده و اين موضوع تنها بدليل عدم اطلاع مشتريان مي باشد لذا ضروريست كه اين موارد به خريداران باسكول اطلاع رساني گردد تا مشتريان با اطلاع كامل از شرايط يك باسكول اقدام به خريد نمايند.
انجام خدمات جانبي يك باسكول مي تواند شامل موارد متعددي باشد كه در ادامه به برخي از آنها اشارره مي گردد:

ارائه نقشه هاي لازم اجرایی فونداسیون

يكي از اجزاي يك باسكول فونداسيون آن مي باشد و فروشنده يك باسكول متعهد مي باشد كه در صورتي كه باسكول فروخته شده داراي فونداسيون پيش ساخته نمي باشد و يا تعهد ساخت فونداسيون را بر عهده ندارد نقشههاي لازم اجرايي فونداسيون باسكول را تماماً به خريدار ارائه نمايد.

بازدید کارشناس شرکت فروشنده از محل نصب باسکول

فروشنده باسكول موظف است قبل از انعقاد قرارداد از محل باسكول بازديد نمايد تا در صورت نياز به رفع موانع، و انجام هماهنگي هاي لازم موارد را به صاحب باسكول اعلام نمايد تا از ايجاد هزينه هاي مازاد براي مشتري جلو‌گيري نمايد.

امکان سنجی اولیه محل نصب باسکول:

در مرحله امكان سنجي اوليه، كارشناسان شركت فروشنده باسكول ضمن بررسي محل نصب باسكول، موقعيت زمين و فضاي نصب باسكول اقدام به ارائه معرفي باسكول متناسب با موقعيت مشتري به آن مي نمايد تا ضمن جلوگيري از ايجاد هزينه هاي اضافي براي مشتريان اقدام به ارائه باسكول مناسب و مطابق با نياز مشتري به آن نمايند.

جانمایی محل نصب باسکول

جانمايي محل نصب باسكول سبب مي شود تا ضمن استفاده از حداقل فضا براي نصب باسكول امكان استفاده از باسكول براي خريدار در شرايط مختلف مهيا باشد.

نظارت بر عملیات اجرایی

نظارت بر عمليات اجرايي باسكول سبب مي شود كه كليه مراحل مربوط به آماده سازي محل نصب يك باسكول بصورت صحيح انجام گردد و انجام اين موضوع توسط شركت فروشنده باسكول مي تواند تاثير بسزايي در نصب صحيح باسكول و در نتيجه دقت بالاي باسكول داشته باشد.

گود برداري

در صورتي كه محل نصب باسكول به گود برداري نياز داشته باشد ضروريست كه اين موضوع قبل از انعقاد قرارداد با مشخص شدن ميزان هزينه مشخص گرديده و نيز توافقات لازم در خصوص اجراي اين مورد توسط فروشنده و يا خريدار تعيين گردد. همچنين بمنظور انجام صحيح گود برداري حضور كارشناس فني شركت فروشنده باسكول جهت نظارت بر عمليات گود برداري بسيار حائز اهميت مي باشد.

حمل نخاله

نخاله هاي ناشي از گود برداري محل نصب باسكول نيز بعضاً نياز به جابجايي دارد كه وظيفه جابجايي نخاله نيز مي بايست قبل از انعقاد قرارداد مشخص گردد.

زیر سازي

بعضي موارد محل نصب باسكول نياز با توجه به موقعيت زمين و …. به زير سازي و آماده سازي دارد كه انجام اين كار توسط مشتري و يا فروشنده باسكول نياز به انجام توافقات لازم قبل از انعقاد قرار دارد.

اجراي بتن مگر و پلاستر سیمانی

اجراي بتن مگر و پلاستر سيماني محل گود برداري شده باسكول نيز موضوعي است كه نحوه انجام آن با توافق ميان فروشنده و خريدار باسكول تعيين مي گردد در صورتي كه مشتري تمايل به انجام اين موضوع دارد حضور كارشناس فني شركت فروشنده باسكول جهت نظارت بر عمليات بتن ريزي ضروري مي باشد.

آماده سازي چاه فاضلاب و راه اندازي سیستم فاضلاب

در باسكول هاي داخل زمين با توجه به اينكه محل نصب باسكول گود برداري مي گردد بجهت جلوگيري از جمع شدن آب در زير باسكول ضروريست كه يك چاه فاضلاب در زير باسكول راه اندازي گردد آماده سازي چاه فاضلاب و سيتم فاضلاب نيز از مواردي است كه انجام آن منوط به توافقات لازم بين فروشنده و خريدار است.

آماده سازي چاه ارت و سیستم ارتینگ

جريان هاي ناشي از صاعقه مي تواند سبب آسيب رساندن به تجهيزات الكترونيك باسكول گردد لذا وجود يك سيستم ارتينگ مناسب براي باسكول مي تواند بسيار ضروري باشد آماده سازي چاه ارت و سيستم ارتينگ نيز از مواردي است كه انجام آن منوط به توافقات لازم بين فروشنده و خريدار است.

فونداسیون زیر باسکول

فونداسيون يكي از اجزاي اصلي باسكول مي باشد و عدم استفاده از فونداسيون مناسب و استاندارد مي تواند تاثير بسزايي در عملكرد صحيح باسكول داشته باشد با توجه به اينكه فونداسيون جزيي از باسكول مي باشد فروشنده موظف است اقدام به فروش باسكول با فونداسيون آن نمايد.

دیواره هاي کناري فونداسیون

با توجه به اينكه فونداسيون باسكول در برخي موارد با توجه به نوع باسكول داراي ديواره هاي كناري نيز مي‌باشند فروشنده باسكول موظف است در مواردي كه فونداسيون را با ديواره كناري پيشنهاد داده است اقدام به تحويل آن به مشتريان نمايد.

دیواره هاي ورودي و خروجی باسکول(رمپ هاي ورودي و خروجی باسکول)

در صورتي كه باسكول نياز به رمپ ورود و خروج و يا ديواره هاي ورودي و خروجي داشته باشد مي بايست همراه با باسكول ديواره اي كناري باسكول و رمپ ورود و خروج باسكول به مشتري تحويل گردد.

ایجاد سطح آرامش (در صورت نداشتن رمپ )

بعضي از باسكول ها پس از نصب نياز به سطح آرامش دارد كه آماده سازي سطح آرامش تاثير بسزايي در عدم آسيب رساني به باسكول در بر خواهد داشت لذا ايجاد سطح آرامش باسكول از مواردي است كه مي بايست پس از نصب باسكول طبق توافق توسط فروشنده و يا خريدار انجام گردد.

خاکریزي پشت دیواره هاي فونداسیون

پس از نصب باسكول كنار و پشت ديواره هاي فونداسيون باسكول نياز به خاكريزي دارد لذا خاكريزي پشت ديواره‌هاي باسكول باسكول از مواردي است كه مي بايست بر اساس توافق قبل از قزارداد توسط فروشنده و يا خريدار انجام گردد.

پر کردن اطراف محل هاي خاك برداري شده

محل هاي خاك برداري شده اطراف باسكول پس از نصب باسكول نياز به پركردن دارد. كه نحوه انجام اين موضوع با توجه به توافق بين مشتري و فروشنده تعيين مي گردد.

محوطه سازي اطراف باسکول

بعضي موارد اطرف باسكول نياز به محوطه سازي دارد كه نحوه انجام آن منوط به توافقات لازم بين فروشنده و خريدار است.

لوله کشی از کنار باسکو ل تا اتاقک باسکول

جهت ارتباط سيستم الكترونيك از اتاقك باسكول تا خود باسكول مي بايست فاصله بين اين دو محل لوله گزاري گردد.

ساخت اتاقک باسکول

يكي ديگر از مواردي كه در كنار يك باسكول مي بايست قرار گيرد اتاقك باسكول است ساخت اتاقك باسكول نيز از مواردي است كه انجام آن توسط خريدار و يا فروشنده منوط به توافقات قبل از خريد مي باشد.